(vazba) Rhymes to Be Traded for Bread.

Holan, Vladimír (1905 - 1980)

Bez místa vydání (Brno), František Janás, b.d. (1993). Edice 33. Celokožená francouzská vazba, 295 x 215 x 23 mm. Patinovaná teletina, ručně šitý kapitálek na dvě jádra, ořízka škrobová leštěná, zlacená linka na hraně desek, zlacení, slepotisk, patinování. Na předsádkách mořený lihový papír, totožný s pouzdrem, sestavované polokožené pouzdro. Vázal Jan Perůtka, říjen 2022. Signováno v tiráži tužkou a na zadní předsádce značkou. Nestr. (33) s. Šest barevných leptů signovaných, datovaných a číslovaných tužkou Josef Istler. Textovou část tvoří serigrafická reprodukce veršů Vladimíra Holana z roku 1953 a tištěný text v angličtině. Překlad Irma Charvátová. V tiráži podpis nakladatele, překladatelky a knihvazače. V tiráži je uvedeno 80 číslovaných výtisků, což byl původní záměr. V konečné fázi bylo realizováno pouze 70 výtisků. Kromě toho bylo vydáno 30 číslovaných souborů leptů Josefa Istlera. Tento exemplář č. 45/70 obsahuje původní lepty Josefa Istlera ze souboru č. 4/30, proto jsou jednotlivé lepty číslovány, což v nákladu 70 bibliofilií nebylo. Z toho důvodu je v tomto exempláři vevázána tiráž z grafického souboru. Bibliofilie byly tištěny na ručním velkolosínském papíře, grafické soubory na holandu.

Rhymes to Be Traded for Bread.

30 000 Kč (34 500 Kč)
30 000 Kč (34 500 Kč)

Dražitel č.23, 23. 10. 2022 19:24