(Chatrný Dalibor, Svoboda Jindřich, Konůpek Jan) Philobiblon. Traktát nejkrásnější o lásce ke knihám.

de Buri, Richard (1287 - 1345)

Praha, Jaroslav Picka, 1948. OBr., pap. obálka vevázána, nestr. (115 s.). Vázal Tomáš Vyskočil. Přeložil J. Kiesleitner. Imaginární portrét autora, orig. mědiryt signovaný a datovaný tužkou, Dalibor Chatrný. Záhlaví kapitol od Jana Konůpka. Ve frontispisu věnování Dalibora Chatrného Jindřichu Svobodovi. Celkem 99 číslovaných výtisků na ručním losínském a maršovském papíře. Tento výtisk na papíře maršovském, č. 85.

Bubla 5748.

Výborný stav. Knihu daroval Dalibor Chatrný knihvazači Jindřichu Svobodovi k 70. narozeninám.

Philobiblon. Traktát nejkrásnější o lásce ke knihám.

700 Kč (827 Kč)
5 000 Kč (5 908 Kč)

Dražitel č.21, 4. 6. 2016 22:20