(vazba) Zlatý scarabeus.

Poe, Edgar Allan (1809 - 1849)

Praha, ELK, 1948. Ráj knihomilů svazek 9. Celokožená vazba dle Bradela, 223 x 141 x 22 mm, mořená vepřovice, ručně šitý kapitálek na dvě jádra, ořízka škrobová leštěná, zlacená linka na hraně desek, inkrustace, zlacení. Předsádky: mořený lihový papír, totožný s pouzdrem, sestavované polokožené pouzdro. Vázal Jan Perůtka v březnu 2022. Signováno v tiráži tužkou a na předsádce značkou. 147 (1) s. Osm litografií Josef Liesler. Přeložila a charakteristikou autora doprovodila Věra Poppová. Typografická úprava Rudolf Hála. Slepotiskové razítko nakladatelství v tiráži. Celkem 1001 výtisků, z toho 301 číslovaných na ručním zerkallském papíře a 700 na dřevaprostém papíře. Tento výtisk č. 924.

Bubla 6789.

Zlatý scarabeus.

15 000 Kč (17 723 Kč)
15 000 Kč (17 723 Kč)

Dražitel č.18, 10. 4. 2022 19:12