(Bauch Jan, Tomanová Emilie, Nikl František) Balady. I + II + III.

Villon, François (1431 - 1463)

Gottwaldov, Klub přátel umění, 1982. Edice 51 č. 16, 17, 18. Celokožené vazby z přírodní hověziny, iniciály - patinovaná inkrustace, aplikované kožené štítky na hřbetě, zlacení, imitace ručně šitého kapitálku, škrobové ořízky. Každá iniciála v jiné variantě provedení a odstínu. Vloženo v sestavovaném polokoženém pozdře s reliéfem - patinovaná inkrustace, zlacení. Rozměr vazeb 41,8 x 28 x 2 cm. Vázal Jan Perůtka v listopadu 2020. Signováno vždy na každé předsádce značkou a tužkou v tiráži. 37 s. + 37 s. + 37 s. Přeložil Otokar Fischer. I. Osm barevných leptů signovaných tužkou Jan Bauch. II. Šest barevných leptů signovaných tužkou Emilie Tomanová. III. Šest barevných leptů signovaných tužkou František Nikl. Celkem 51 číslovaných výtisků na ručním papíře z Velkých Losin. Tyto výtisky č. 25, 46, 34.

Náš výtisk s Janem Bauchem obsahuje navíc dva menší lepty. Není známo kolik těchto výtisků bylo, většina nákladu obsahuje šest leptů.

Balady. I + II + III.

29. 11. 2020 00:05

40 000 Kč (47 260 Kč)
76 000 Kč (89 794 Kč)

Dražitel č.19, 29. 11. 2020 00:00